Gyakran ismételt kérdések
Kedves leendő Megrendelők!
Az elmúlt időszakban számtalan, az alábbi kérdéseket kaptam az érdeklődőktől:
Idézem:
„Tisztelt Tigati Next Kft.! Érdeklődnék a SIP technológiáról, nagyon sok portálon sok féle verziót olvasni róla. Ezért úgy döntöttem, hogy utána járok. Mekkora az élettartama az ilyen típusú házaknak? Milyen karbantartást igényel a későbbiekben? Esetleg felmerülhet az elemek deformálódása? Az OSB lap miatt tartani kell-e rágcsálóktól, rovaroktól? Hőtartása valamint a hangszigetelése valóban rosszabb a téglánál? Ha bútort szeretnék rögzíteni a későbbiekben, akkor igényel-e előkészületet esetleg bármiféle rögzítést a fal?"
Természetes tudomásul veszem, hogy vannak akik a hagyományos tégla, beton szerkezetek mellett teszik le a voksukat és tamáskodnak a könnyű szerkezetes házakkal szemben, de hiszen sokfélék vagyunk. És ez így van jól.
Ezért az alábbi összefoglaló elemzés csak a könnyű szerkezetet kedvelőknek szól, nem beszélve a sipeurope panel rendszerről, ami kimagaslik közölük.
A Megrendelőket megtisztelve, összefoglalom a válaszokat, hogy ne kelljen újra és újra leírnom, ügyfelenként:
- A honlapunk fő oldalán is látni, hogy az ETA engedélyünk alapján 50 év garanciát vállalunk a szerkezetünkre.
- Amennyiben a szerkezetet jó szakemberek állítják össze, az ETA-nak megfelelően belül tűzálló gipszkartonnal burkolják, kívülről 10 cm vastag kéregerősített ásványgyapot szigeteléssel burkolják és rendszerben kezelik a szigetelés rétegrendjét, akkor semmijen plusz karbantartást nem igényelnek, de legalább is nem többet, mint egy hagyományos szerkezetű háznál. A 17 cm főfal vastagság és a 10 cm szigetelési vastagság biztosítja a U: 0.17 W/m2K hőátbocsájtási tényező értéket.
- A 10 cm kéregerősített ásványgyapot szigetelés a mérési eredmények szerint biztosítja az előírt hangszigetelési szabványokban előírt értéket.
- A 17 cm-es főfal a teherviselő. Az OSB4-EPS-OSB4 teherviselő számítása szerint , kizárt az eldeformálódás, hiszen a szerkezet úgy működik, mint egy I tartó. Az I tartókat hosszirányú terhelése esetén sem tudnak kihajlásra ’kényszeríteni. Ez a szerkezet egy 3D statikai kocka.
- A sipeurope szerkezet Egger, OSB4 lapból gyártottuk, ami vízzáró műgyantával készült és fenolftalein mentes. A szerkezeti fal felállítása után kívülről is és belülről is olyan szigetelést kap, mely kizárja a szerkezethez férést bármely rovartól és rágcsárótól.
- Az 15 mm vastag , OSB! falazat és a 12.5 mm tűzálló gipszkarton rétegrend tökéletesen biztosítja a falra szerelhetőséget, akár konyhaszerkény méretű súlyoknak is ellenár, biztosan rögzíthető. A rögzítő csavarok nyírásra vannak terhelve, ezért kizárt a kockázat. Persze lehet rosszul is rögzíteni, vagy alul méretezett csavarokat használni.
- És utoljára hagytam az hagyományos szerkezetű és a sipeurope szerkezet összehasonlítását. És igen, valóban a dolgok természetéből fakadóan van különbség a szerkezetek közötti összehasonlításnál.. A hagyományos szerkezetnél van hőtartás, viszont plusz energia kell a fal felfűtéséhez, ami pénzbe kerül. és végén elillan a külső levegőbe. Ez a szerkezet tökéletes hőszigetelő. A még a hagyományos szerkezetű épület 38 cm tégla és 15-20 cm EPS szigetelés ( összesen 58 cm falvastagság!) , addig a sipeurope szerkezet 17 cm + 10 cm, azaz 27 cm falvastagsággal készül. Ez egy 100 m2-es háznál, akár 8-10 m2 hasznos alapterület keletkezik, ezzel növelhető a ház m2 értéke
- Ez a szerkezet tökéletesen hőszigetelt és légzárt. Hővisszanyerő szellőztetéssel biztosítható a friss levegő ellátás. Ezzel tudjuk biztosítani a közel 0 energiás ház követelményeket.
- A feltett kérdések bizonyára a hagyományos bordás szerkezetű , könnyű szerkezeteknél elő fordulhatnak, de a sipeurope rendszernél ezek kizártak
- Bármely további hasonló kérdésre csak az elkészült építész tervek, metszetek, valamint gépész és elektromos tervek elkészülte után tudunk pontosabb választ adni.